Diagnostyka LAN i WiFi

Diagnostyka, inwentaryzacja i serwis sieci LAN i WiFi

Inwentaryzacja sieci LAN obejmuje

Stworzenie i naniesienie schematu struktury sieci na plany CAD, identyfikację okablowania. W ramach inwentaryzacji określamy typy i przepustowość połączeń: miedzianych, światłowodowych i bezprzewodowych. Wykonujemy pomiary reflektometryczne i tłumiennościowe światłowodów [SM OS1,OS2, MM OM1,OM2,OM3, OM4,]. Mierzymy okablowanie miedziane,  (na zgodność z klasą lub kategorią, [CLASS D, E, EA, F, FA] Cat.5,6, 6A,7,8), lub wykonujemy pomiary certyfikacyjne. Wykonujemy lub uzupełniamy oznaczenia okablowania. Wykonujemy  inwentaryzację zainstalowanego sprzętu aktywnego i zasilania. W przypadkach koniecznych liczymy bilanse mocy dla zainstalowanych światłowodów. Klientowi przedstawiamy RAPORT POAUDYTOWY i kompletną dokumentację pomiarów. Na życzenie wykonujemy inne badania np. identyfikację problemów zasilania.

Realizujemy serwis sieci LAN w pełnym zakresie

min. naprawę i okablowania miedzianego i światłowodowego, w tym czyszczenie i konserwację złącz, dla uzyskania właściwej tłumienności i reflektancji, dostosowanie rozmieszczenia Access Point do wymaganego zasięgu, dostępności i przepustowości sieci, budowę dodatkowych punktów logicznych i dostępowych oraz punktów dystrybucyjnych.

Wykonujemy projekty i pomiary serwisowe sieci bezprzewodowych WIFI.

Przy pomocy Ekahau Sidekick, zgodnie z wymogami dotyczącymi przepustowości i wydajności. Uwzględniamy przy tym zwiększające się zapotrzebowanie klientów i aplikacji bezprzewodowych takich jak VoIP, przesyłanie video czy przeglądanie stron VOD. Niezależnie od ilości punktów dostępu, dobrze zaprojektowane lub zmodernizowane sieci zapewniają płynną obsługę zarówno 15 jak i 15.000 użytkowników. Pomiar obejmuje – aktywne i pasywne testy: siła sygnału, przepustowość sieci, utrata pakietu, opóźnienia, sprawdzenie czy sieć obsługuje transmisję danych, głosu i lokalizacji, szybką i niezawodną lokalizację punktów dostępu.

Własny sprzęt:

Do wszystkich tych czynności posiadamy własny sprzęt i legalne oprogramowanie. Fluke DSX 8000 do pomiarów i certyfikacji kabli miedzianych do CAT8 wraz z przystawkami światłowodowymi do włókien jedno i wielomodowych, reflektometr światłowodowy EXFO730C do pomiarów światłowodów jednomodowych, reflektometry światłowodowe AFL M200 quad i AFL M210 quad do pomiaru światłowodów jedno i wielomodowych.
Identyfikatory transmisji włókien światłowodowych
Testery Kabli Fluke Networks MS 2-100
Miernik Lantek III do pomiarów i certyfikacji kabli miedzianych do CAT6
Mierniki Fluke DTX1800
Szukacze kabli Fluke
sprzęt i oprogramowanie Ekahau Sidekick do identyfikacji i pomiarów (oraz projektowania) sieci bezprzewodowych.
Posiadamy też cały niezbędny do wykonywania sieci sprzęt techniczny i narzędzia w tym 3 spawarki światłowodowe Fujikura

Dla firm z Krakowa i okolic oferujemy bezpłatny PRE-AUDYT na miejscu.

Badania sieci Wi-Fi, prowadzone są dla wszystkich klas i zakresów częstotliwości sieci. Po wykonaniu pomiaru analizujemy mapy zasięgu sygnałów bezprzewodowych. Opieramy się na planach w SVG lub bitmapach i CAD.

Zawsze działamy proaktywnie, mając na celu rozwiązanie zastanych problemów.

Wszyscy pracownicy RATIO są zobligowani do szukania i wskazywania możliwych działań.

ul. Łokietka 3|30-009 Kraków|603 22 88 90|12 632 74 10|Ratio Technika Sieciowa Sp. z o.o.